Përdhunoi 3-vjeçaren, ekzekutohet nga ushtria me kallash në mes të qytetit (Foto)

Jemeni nuk bën pjesë tek vendet me ligje liberale kur bëhet fjalë për ndëshkimin e krimeve jme përmbajtje seksuale.

Kohë më parë ata ekzekutuan një 41-vjeçar, i gjetur fajtor për përdhunimin dhe më pas vrasjen e një vajze 3-vjeçare.

Muhammad al-Maghrabi u mor nga ushtarët dhe u dërgua në qendër të kryeqytetit Sanaa.Aty, ushtarët e shtrinë përtokë ashtu të prangosur siç ishte dhe më pas e ekzekutuan me një breshëri kallashnikovi në sy të turmës së qytetarëve, të cilët kanë filmuar dhe fotografuar të gjithë ngjarjen.

©Copyright Gazeta SHQIP
LEXO MË TEJ:

Comments are closed.