Linja e Kasharit, aty ku djersitesh fare kollaj!

Nga Klodian TOMORRI

Gazetari Klodian Tomorri përmes një statusi në Facebook ka denoncuar kushtet skandaloze  në linjën e autobusëve urban janë skandaloze.

Çmimi i transportit publik u rrit nga kryebashkiaku Veliaj me 33% për të përmirësuar kështu kushtet, por mesa duket kjo është një prej premtimeve ende të pambajtur, thotë Tomorri.

Postim i plotë:

Kjo fotoja nuk eshte etike, por me mire pa etike dhe kunder padrejtesive se sa me etike dhe i heshtur.

Per te gjithe miqte qe bejne shaka se pse bej shkrime per urbanin e Kasharit. Sapo zbrita nga autobusi. Une isha ai qe djersita me pak. Te tjeret u bene edhe me keq. Nuk ka kondicionera ne autobus.

Kur lali u ul tek ai Kolltuku i Bashkise, e ngriti çmimin e biletes se urbaneve me 33 per qind per nje dite. Justifikimi ishte po rrisim cmimin se do permiresojme sherbimin dhe kushtet per pasagjeret.

Ky eshte nje perdhunim i peshtire qe keta u bejne njerezve. Bashkia i garanton monopolin me licence operatorit privat. Ja rrit çmimin sa i do qejfi atij, nderkohe qe qytetaret i masakron. I detyron te udhetojne ne vape 35 grade, pa ajer te kondicionuar.

Siç duket bashkia e Tiranes po ben plane te binjakëzohet me bashkine e Mogadishut ne Somali per te shkembyer eksperiencat se si i pallojne njerezit masivisht me monopolet e tyre te ndyra.

Lali, te jap fjalen qe do votoj per ty nese udheton tre dite rresh nga Kashari ne Tirane me linjen e urbanit.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.