Gjesti i gjyqtarit shqiptar bëhet hit botëror, e kopjojnë edhe ata të huaj (VIDEO)

Ndeshja bamirëse mes ekipit të Granit Xhakës dhe Milot Rashicës kaloi me shumë entuziazëm në Prishtinë dhe spektakël.

Por, veprimi i gjyqtarit Genc Nuza ka bërë bujë të madhe, madje edhe nga mediat botërore, shkruan albinfo.ch.

Ndeshja përfundoi 4:4, por veprimi i Nuzës sikur i kaloi të gjithë në heshtje.

Ai kinse po e ndëshkon Muharrem Sahitin me karton të verdhë, vendosi të fshinte djersët me faculetë.

Veprimi i Nuzës shkaktoi të qeshura të mëdha në stadium, ndërsa bëri bujë në rrjetet sociale.
Një rast i ngjashëm më pas ka ndodhur edhe në futbollin holandez.

Cuando el árbitro es en realidad un trol

😂 El árbitro más trol que vas a ver

Publiée par Mundo Deportivo sur Jeudi 20 juin 2019

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.