“Plas” kallashi në Martanesh, plagoset me 3 plumba në fytyrë 6-vjeçari

Kjo e mërkurë ka nisur me një ngjarje të rëndë të ndodhur në Krastë të Martaneshit, ku një fëmijë ka mbetur i plagosur me armë.

6-vjeçari fillimisht u transportua për në spitalin e Peshkopisë në gjendje të rëndë, pasi kishte marrë tre plumba në pjesën e fytyrës.

Familjarët kërkuan që fëmija i tyre të transportohet drejt Tiranës dhe aktualisht 6-vjeçari ndodhet në Spitalin e Traumës.Mësohet se pas një konflikti ku është përdorur armë kallashnikov, plumbat kanë kapur fëmijën.

Shënjestra e sulmit me armë ka qenë babai i djalit, ndërsa autori i ngjarjes është  Jetmir Koxherri, 27 vjeç.


Comments are closed.