“Si të bësh foto lakuriq në Aushvic”/Masakrohen modelet e zhveshura të Çernobilit

Suksesi i serialit më të ri të HBO, “Çernobil”, ka bërë që në qytetin e braktisur të shtohen shumë turistët.

Qyteti i shkatërruar dhe i braktisur nga shpërthimi reaktiv ka qenë gjithnjë tërheqës për turistë, por tani janë shtuar shumë.


Megjithatë, shumë prej turistëve të sotëm, po qortohen për mungesë respekti ndaj viktimave për mënyrën se si bëjnë fotot.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/
LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.