Plasin arrestimet në Tropojë pas sulmit të opozitës ndaj materialeve zgjedhore

Policia ka shoqëruar 13 persona në komisariat, të cilët dyshohen se kanë hequr me forcë materialet zgjedhore nga KZAZ-ja numër 9 në Tropojë.

Gjatë pasdites së sotme, ata kanë thyer xhamat dhe dyert e më pas kanë hequr materialet që  ndodheshin brenda ambientit.

Shoqërimet janë bërë në akuzën ‘Pengim zgjedhjesh’ dhe ‘Pengim forcave të policisë’.

Ndërkohë mësohet se priten shoqërime të tjera në orët në vijim.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.