Plasin arrestimet në Tropojë pas sulmit të opozitës ndaj materialeve zgjedhore

Policia ka shoqëruar 13 persona në komisariat, të cilët dyshohen se kanë hequr me forcë materialet zgjedhore nga KZAZ-ja numër 9 në Tropojë.

Gjatë pasdites së sotme, ata kanë thyer xhamat dhe dyert e më pas kanë hequr materialet që  ndodheshin brenda ambientit.Shoqërimet janë bërë në akuzën ‘Pengim zgjedhjesh’ dhe ‘Pengim forcave të policisë’.

Ndërkohë mësohet se priten shoqërime të tjera në orët në vijim.

©Copyright Gazeta SHQIP
LEXO MË TEJ:

Comments are closed.