Pamje të tmerrshme/ Rrebeshe shiu, uji merr me vete qytetarin (VIDEO)

Reshjet e shumta të shiut kanë bërë që shumë zona të Kosovës sot të mbulohen nga uji

Një nga komunat më të prekura është ajo e Rahovecit, ku gjatë ditës së djeshme rrugët janë mbushur tërësisht nga uji duke krijuar rrjedha të forta. Kjo situatë ka krijuar edhe rrezik tek qytetarët. Në një video të publikuar në rrjetet sociale shihet një person që është rrëzuar dhe uji e merr me vete nga forca e madhe e rrjedhës.


Ndërkohë situata me reshje sipas Institutit Hidrometeorologjik, nuk pritet të përmirësohet deri në fundjavë.

Te lokali im Rahovec Vershimet katastrofale, mer dhe njerzë!

Publiée par Labinot Rexha Noti sur Lundi 17 juin 2019

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/
LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.