Zaimina Vasjari feston ditëlindjen, ja sa vjeçe bën bukuroshja durrsake (FOTO)

Bukuroshja Zaimina Vasjari feston sot ditëlindjen. Ylli ka lindur në qytetin e Durrësit 32 vite më parë dhe cilësohet si një prej femrave më të bukura shqiptare.

Në moshën 16 vjeçare Zaimina u shpall Miss Shqipëria. Që nga ajo kohë jeta e saj ndryshoi shumë.
Si një vajzë e bukur ajo hyri në botën e ekranit shqiptar duke u inkuadruar shumë shpejt edhe në industrinë muzikore. Të shumta kanë qenë urimet për 32-vjeçaren bukuroshe.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.