Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Martohet Sergio Ramos, por vëmendjen e marrin legjendat e Realit. Si u veshen yjet e futbollit (Fotot)

Kapiteni i Realit të Madridit, Sergio Ramos i dha fund beqarisë. Qendërmbrojtësi 33-vjeçar i Los Blancos dhe moderatorja televizive Pilar Rubio u martuan në një ceremoni të zhvilluar në katedralen më të famshme të Sevijës të shekullit të 16.

Kurioziteti për këtë event që u përkufizua si ‘galaktik’ në media ishte i madh, pasi persona të shumtë u mblodhën rreth ndërtesës së kësaj katedraleje për të parë gjithçka, ndërkohë të ftuarit ishin të shumtë, mbi 400 persona. Mes të ftuarve spikasnin emrat e David e Victoria Beckham apo edhe emra të tjerë si Jordi Alba, Luka Modric, Keylor Navas, Roberto Carlos apo Alvaro Morata, ndërkohë që binte në sy mungesa e Cristiano Ronaldos

[gallery ids="778203,778204,778205,778206,778207,778208,778209,778210,778211"]

Sergio Ramos që është andaluzian, ishte i veshur me një kostum të zi dhe në momentin e ardhjes në kishë ishte i shoqëruar nga nëna e tij Paqui Garcia, ndërsa Pilar Rubio mbërriti më vonë e veshur me një fustan të bardhë me një vello të gjatë deri në fund të këmbëve

Cifti Ramos-Rubio kurorëzoi këtë të shtunë një lidhje 7 vjeçare, ndërkohë që ata kanë edhe 3 fëmijë. Ceremonia e martesës zgjati 1 orë dhe ajo vijoi me festën e zhvilluar në fermën e Sergio Ramos ku sipas medias spanjolle çifti kishte ftuar bandën e njohur AC/DC për të interpretuar në të. Por jo vetëm kaq, të ftuarit e kishin me detyrim të mos merrnin celularët apo kamerat me vete për të filmuar pamje nga kjo festë në mënyrë që të argëtoheshin më shumë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore