Gjuzi nxjerr shifrat: Kryeministri përdor 2200 fjalë, baca ose doktori…

Kujtim Gjuzi vazhdon me perlat e tij në parlament. Deputeti konservator ka zbuluar sot shifrat rreth fjalorit të kryeministrit Rama dhe ka bërë një krahasim edhe me doctor Berishën. Ai i bëri thirrje Ramës të ulë në tryezë partitë politike.

“Kryeminsitri përdor 2200-2300 fjalë. Nuk flet më shumë se baca apo doktori dhe nuk kthen përgjigje pse nuk u ngrit gjykata kushtetuese. Pse duhet të rrimë tani varur. Do t’I bëjmë zgjedhjet apo nuk do t’I bëjmë. Si mund t’I bëjmë zgjedhjet. Kryeministri e ka shansin që e humbi presidentin. Ti ftojë partitë politike, edhe ata në rrugë se janë njerëzit tanë”, tha Gjuzi.Gazeta SHQIP

©Copyright Gazeta SHQIP
LEXO MË TEJ:

Comments are closed.