Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Deputeti i PD/ Ja pazari, inatet me Lul Bashën ia nxjerr Ilir Metës

Myslim Murrizi, deputeti i opozitës së re në Kuvendin e Shqipërisë, në fjalën e tij disa minutëshe në seancën plenare për procedurat e shkarkimit të Ilir Metës vuri në dukje shumë fakte. Ai bëri një kronologji të të gjitha marrëveshjeve politike dhe në shkelje të Kushtetutës.

Sipas Murrizit, palët janë marrë vesh shumë mirë, në rastet e interesave të tyre. "Ndaj edhe tani është e njëjta gjë" tha Murrizi. Më shumë se gjysmën e fjalës Murrizi ia dedidoi ndryshimeve kushtetuese, që përfshinin edhe ndryshimet zgjedhore ? shtoi Murrizi.

Në fjalën e tij, Murrizi përmendi skutat dhe marrëveshjen në asnjë rast në interes të shqiptarëve dhe se në këtë parlament nuk keni lënë fjalor me "libër shtëpie", e konferenca shtypi, ndërsa më pas uleni e hani dreka e darka.

Kjo është panorama e atyre që bëjnë palët-tha Murrizi, ndërsa nuk la pa përmendur edhe Reformën në Drejtësin dhe frikën që kanë të gjithë prej saj.

"Besoj që do ketë pazar sërish"-tha Murrizi, por pa specifikuar konkretisht, ndërsa e cilësoi joserioze atë që ka bërë Meta me atë dekret.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore