“Tao Palla i Gjermanisë”, Paloka ofendon përfaqësuesin e Bundestagut gjerman

Ish-deputeti demokrat ka ofenduar përfaqësuesin e Bundestagut gjerman Josip Juratoviç i cili në një konferencë për mediat ditën e sotme bëri thirrje që zgjedhjet të mbahen në datën e caktuar në përputhje me kushtetutën.

Përmes një statusi në Facebook Paloka e quan gjermanin Tao duke iu referuar këtu Taulant Ballës.

“Sapo dëgjova nga një i ftuar i Tao Palles që fliska gjermanisht se ‘fajin që ikin shqiptaret nga Shqipëria e ka opozita që ka dalë nga Parlamenti…’. Dikush nga gazetaret donte ta pyeste : a e lexon Bildin ky Tao qe flet gjermanisht. Po siç thanë gazetarët e pranishëm edhe mikrofonin dhe të drejtën për pyetje e jepte një Tao tjeter …
Comments are closed.