Rikthehet “Babalja”/ A do dëshmojnë në gjyq Rama, Xhafaj dhe Balla?!

Në Gjykatën Penale të Tiranës është zhvilluar seanca e radhës për dosjen “Babale” me të pandehur Ervin Salianjin, Fredi Alizotin, Jetmir Olldashin dhe Albert Veliu.

Gjatë seancës së sotme nuk janë pranuar kërkesat e të pandehurve që lidhen me përjashtimin e gjyqtarit të kësaj çështjeje, si dhe për thirrjen si dëshmitarë të Kryeministrit Edi Rama, ish-ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kreu i grupit socialist, Taulant Balla, si dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu. Po ashtu nuk është pranuar gjykimi i shkurtuar pasi nuk mund të ndahej çështja.©Copyright Gazeta SHQIP
LEXO MË TEJ:

Comments are closed.