Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

LIVE/ Bill Clinton pritet me ovacione: E dua Kosovën, është nderi më i madh në jetën time

Ka nisur me emocione ceremonia për 20-vjetorin e Clirimit të Kosovës.

Ky tubim po mbahet në sheshin "Skënderbeu", ku po marrin pjesë edhe ish presidenti amerikan Bill Clinton, ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeline Albright, ish-komandanti i NATO-s gjenerali Wesley Clark e të tjera personalitete nga vendi dhe bota.

Presidenti Clinton u prit me ovacione dhe tha se e dashuron Kosovën.

"Jam shumë i lumtur për këtë pritje të ngrohtë. Sot dua të flas për të ardhmen, por do bëj një rrëfim për të kaluarën. Jam mirënjohës, e dua Kosovën. Është nderi më i madh në jetën time", tha Bill Clinton.

Clinton tha se SHBA ka qëndruar me Kosovën për 20 vite dhe do të qëndrojë gjithmonë

"Mos harroni kurrë kur të mendoni për sfidat. Ua thëm këtë liderëve tuaj. Ju keni bërë diçka të jashtëzakonshme, ju u keni dhenë një gjeneratë 20 vitet e para të jetës në paqe. NATO ka qenë shprehja më e mirë e bashkëpunimit. Pavarësisht se kush e drejton Kogresin, SHBA e ka njohur kombin e ri të Kosovës. Ju po përjetoni rritje ekonomike, po bëni zgjedhje të lira, natyrisht se duhet të bëni më shumë.  SHBA ka qëndruar me ju për 20 vite", deklaroi ai.

https://www.facebook.com/gazetashqip.online/videos/1450449671781571/

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore