Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Edi Rama në Divjakë, PD i pret rrugën në Rrogozhinë

Edi Rama dhe protestues të Partisë Demokratike do të kryqëzojnë rrugën pikërisht në Rrogozhinë. Kryeministri Rama do të kthehet nga Divjaka, ku bëri hapjen e fushatës elektorale në atë bashki, ndërsa PD proteston për një vendim qeverie, që lidhet me 4 kilometër bregdet.

Bëhet fjalë për këtë vijë bregdetare, e cila ishte nën juridiksionin e bashkisë së Rrogozhinës, por me një vendim qeverie të pak ditëve më parë kaloi nën varësinë e Bashkisë së Rrogozhinës.

Partia Demokratike e ka cilësuar antikushtetues këtë vendim, sepse, sipas tyre ndarja administrative bëhet me ligj dhe me shumicë të cilësuar.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore