Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Deputeti Myslim Murrizi/ Nuk jam gjykatës, por eksperimentin e Metës…

Deputeti i opozitës së re në Parlament Myslim Murrizi, i ftuar në "Top Talk" dha një përgjigje lidhur me qëndrimin e presidentit Meta për ccdekretimin e datës së zgjedhjeve, ose e artikuluar ndryshe si anulim i zgjedhjeve të 30 qershorit.

"Nuk jam gjykatës të gjykoj presidentin Meta, por gjykoj që nuk ka kompetencë të ccdekretojë një dekret, por vetëm të dekretojë" ? tha Murrizi. Sipas deputetit "rebel" të demokratëve dhe të përjashtuar nga partia e tij, pasi pranoi mandatin e deputetit për të hyrë në Kuvend pas bojkotit të listës së parë të Partisë Demokratike, Presidenti Meta nuk ka kompetencë, madje e cilësoi eksperiment atë që bëri.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore