Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Aleatët e PD, kafe me Metën/ Përplasje në 30 qershor, nëse nuk ka marrëveshje

Takimi i Presidentit Ilir Meta me kryetarët e partive aleate të Partisë Demokratike ka zgjatur jo më shumë dhe as më pak, por vetëm 27 minuta. Kryetarët e partive të vogla respektuan Dashamir Shehun për të komunikuar me median.

Sipas Shehit, "takimi ishte miqësor, por nuk u fol për datën e zgjedhjeve, sepse nuk kishim një tagër të tillë. Kjo është vetëm e udhëheqësit Basha, por për aksionin opozitar". Por, ajo që artikuloi qartë Shehi në emër edhe të atyre që morën pjesë në këtë takim kishte të bënte me pamundësinë e një marrëveshjeje të madhe politike.

"Nëse nuk do të ketë një marrëveshje, atëherë në 30 qershor do të ketë përplasje"- tha Shehi, teksa shtoi se situate është e rëndë dhe se aksioni opozitar nuk përfundon me caktimin e një date zgjedhjesh.

Shehi e cilësoi takimin si një hap i vogël në drejtimin e duhur, por shtoi se "data e zgjedhjeve nuk është dëshirë, por do të dalë vetvetiu nga takimet me të gjithë".

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore