‘Mirësevjen në familjen tënde’, Bill Clinton mbërrin në Kosovë

Ish-Presidenti Bill Clinton ka mbërritur në Kosovë. Ai është mirëpritur në aeroport nga Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli dhe Atifete Jahjaga.

Mirësevjen në familjen tënde, në Kosovë, zoti President,”– mësohet t’i jetë drejtuar Pacolli Clintonit.

Clinton do të marrë pjesë në ceremonitë kushtuar 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.