‘Mirësevjen në familjen tënde’, Bill Clinton mbërrin në Kosovë

Ish-Presidenti Bill Clinton ka mbërritur në Kosovë. Ai është mirëpritur në aeroport nga Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli dhe Atifete Jahjaga.

Mirësevjen në familjen tënde, në Kosovë, zoti President,”– mësohet t’i jetë drejtuar Pacolli Clintonit.

Clinton do të marrë pjesë në ceremonitë kushtuar 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.