Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Paradë madhështore e shqiptarëve në New York për Çamërinë (FOTO)

Dje u mbajt  në Nju Jork, Parada Ndërkombëtare e Emigrantëve, e cila mblodhi disa komunitete emigrantësh nga kryq e tërthor botës, që parakaluan mes një entuziazmi dhe gëzimi të paparë tradite dhe kulture.

Kjo, paradë për nga pjesëmarrja vitet e fundit, njihet edhe se si Parada Shqiptare, mbasi ky është një manifestim ku shqiptarët, nën udhëheqjen e organizatës Rrënjët Shqiptare, për disa orë këndojnë e vallëzojnë, kuq e zi.

Këtë vit kjo paradë shenoi edhe pjesmarrjen me te madhe - rreth 10 shqiptarë të cilët parakaluan mes kengëve e vallveve ne rrugen e famshme Amerika ne Manhatan ne zemer te Nju Jujorkut.

Ata mbanin në duar pankarta ku kërkohej Çamëria e Kosova, dhe liritë e të drejtat e shqiptarve në trojet e tyre, bene qe Nju Jorkut te vishej per disa ore vetem kuq e zi .

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore