Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Përmbytje katastrofike në Serbi, edhe varrezat nën ujë (FOTO+VIDEO)

Përmbytje katastrofike në Serbi, edhe varrezat nën ujë

Disa vende në Serbi kanë shpallur gjendja e jashtëzakonshme për shkak të reshjeve të mëdha të shiut, të cilat kanë sjellë përmbytje. Siç raporton Blic, në Kralevë lumenjtë kanë dalë nga shtrati dhe uji ka hyrë në shumë shtëpi.

Gjendje e jashtëzakonshme është shpallur edhe në Kniq, si dhe në pothuajse të gjitha fshatrat në atë pjesë.

Përveç kësaj, Forcat e Armatosura Serbe janë  shprehur të gatshme që me ftesë të Shtabit të Krizave të angazhojnë të gjithë makinat dhe personelin në dispozicion për të ndihmuar banorët në zonat e përmbytura. Përmbytje të mëdha si pasojë e reshjeve të shiut ka pasur edhe në vendet tjera të rajonit.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="771022,771020"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore