Korça nuk gjen qetësi, regjistrohet tërmeti numër 73!

Rajoni i Korçë nuk po gjen qetësi, pasi sot pasdite janë regjistruar sërish lëkundje tërmeti. Bëhet fjalë për tërmetin e 73-të që prej orës 4 të mëngjesit të djeshëm. Lëkundja e fundit raportohet se ka qenë me magnitude 4 të shkallës Rihter.

Ndërkohë që prej ditës së djeshme për banoret e strehuar në çadra po shpërndahen ushqime, shtretër e batanije përmes Rezervave të Shtetit.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.