Frikë dhe panik/ Në 5 minuta bëhet nami, breshër dhe gurë nga qielli (Video)

 

Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Rumani. Reshje të mëdha breshëri dhe gurësh kanë përfshirë qytetin e Zalaut, duke i lënë të gjithë pa fjalë.

Si pasojë e këtij moti, qyteti u përball edhe me vërshime, ndërsa copëzat e gurëve shkaktuan dëme në xhamat e dhjetëra makinave.Sipas mediave rumune, madhësia e breshrit ishte sa një kokërr vezë. Përveç qytetit Zalau, nga moti i keq janë përfshirë edhe qytetet e tjera si Bihor, Arad dhe Timis dhe Salaj. Kjo stuhi zgjati për pesë minuta, duke krijuar frikë dhe panik te njerëzit.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.