Rama nuk ndalet, tjetër mesazh Bashës: Dy luftëtarët më të fuqishëm…

Kryeministri Edi Rama i ka dërguar një tjetër mesazh kreut demokrat Lulzim Basha. Këtë herë nuk e ka bërë nëpërmjet një letre publike, por me vargjet e Leon Tolstoit.

“Durimi nuk është pritje. S’është të presësh duarkryq. Kjo është përtaci. Durimi është të vazhdosh kur vazhdimi është i vështirë dhe i ngadaltë. Dy luftëtarët më të fuqishëm janë koha dhe durimi”, shkruan Rama në Twitter.
©Copyright Gazeta SHQIPComments are closed.