Nga marinse në modele, kush është 29-vjeçarja që theu tabutë

Dikur marinse, sot modele, 29-vjeçarja Shannon Ihrke ka marrë vëmendjen e mediave sidomos pasi ka pozuar për një kalendar ku shfaqet me aksesorë ushtarakë.

10 vite më parë, kur ishte vetëm 19 vjeçe ajo ka shërbyer në marinën amerikane, gjë që siç thotë, e ka bërë më të fortë dhe më të zgjuar.“Nuk është e lehtë të jesh grua në marinë, duhet të punosh dyfish që të ndihesh e barabartë me të tjerët.

Shumë vetë u treguan skeptikë ndaj meje duke menduar se fizikisht do ta kisha të pamundur ta përballoja marinën, por unë arrita t’u vërtetoja të kundërtën”, thotë 29 vjeçarja.

 


Comments are closed.