Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

E nxirë dhe e gjakosur, “showgirl”-i rrëzohet nga biçikleta! (Foto)

Çiklizmi është bërë sport i saj i preferuar, gjithashtu sepse burri është një tifoz i dy rrotakëve, por Justine Mattera, ia ka hedhur paq. Ajo gjithashtu ndjek fëmijët e saj në gara dhe angazhohet në rrugë të vështira, pa ikur nga moti i keq dhe lodhja. Në rrezikun e lëndimit, siç ndodhi në garën e fundit të biçikletës me Francesco Moser: ajo bëri një fluturim të keq që i la shenja dhe fraktura nëë kofshë dhe krahë.

"Si dje, ashtu edhe sot mora marrë pjesë në ?Pedal Mediolanum?, sot ishte e komplikuar për shkak se kishte shumë erë, por më pëlqen sfida, pasionin tim për biçikletën ka lindur falë bashkëshortit tim, tani fëmijët e mi gjithashtu ngasin një biçikletë. Sport sepse përfaqëson lirinë!", komentoi në "showgirl".

Ajo më pas ka postuar foton e plagëve dhe shpjegoi: "Por sa njerëz mund të pretendojnë një aksident me biçikletë me Francesco Moser? Sot udhëtimi ishte i vështirë, gjithmonë kundër Broni në Novi Ligure, unë me 46 kg e mia u lodha mbas mbërritjes. Shtoni se grupi (vetëm meshkuj) ishte në 35 km / orë. 3 km nga mbërritja, Moser donte të më mësonte "ndryshimin amerikan". Një teknikë "katapultë" e përdorur shpesh në rrugën e duhur.

"Jo për mua" (pavarësisht se ishte amerikan?) Është një nënvlerësim. Kam marrë një fluturim, por një fluturim që mendoja të thyeja bërrylin tim të djathtë. Unë nuk e mësova, por nuk qava dhe me biçikletën time, u gjakosa?.

[gallery ids="764155,764156,764157,764158,764159,764160,764161,764162,764163,764164,764165,764166,764167"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore