E nxirë dhe e gjakosur, “showgirl”-i rrëzohet nga biçikleta! (Foto)

Çiklizmi është bërë sport i saj i preferuar, gjithashtu sepse burri është një tifoz i dy rrotakëve, por Justine Mattera, ia ka hedhur paq. Ajo gjithashtu ndjek fëmijët e saj në gara dhe angazhohet në rrugë të vështira, pa ikur nga moti i keq dhe lodhja. Në rrezikun e lëndimit, siç ndodhi në garën e fundit të biçikletës me Francesco Moser: ajo bëri një fluturim të keq që i la shenja dhe fraktura nëë kofshë dhe krahë.

“Si dje, ashtu edhe sot mora marrë pjesë në “Pedal Mediolanum”, sot ishte e komplikuar për shkak se kishte shumë erë, por më pëlqen sfida, pasionin tim për biçikletën ka lindur falë bashkëshortit tim, tani fëmijët e mi gjithashtu ngasin një biçikletë. Sport sepse përfaqëson lirinë!”, komentoi në “showgirl”.

Ajo më pas ka postuar foton e plagëve dhe shpjegoi: “Por sa njerëz mund të pretendojnë një aksident me biçikletë me Francesco Moser? Sot udhëtimi ishte i vështirë, gjithmonë kundër Broni në Novi Ligure, unë me 46 kg e mia u lodha mbas mbërritjes. Shtoni se grupi (vetëm meshkuj) ishte në 35 km / orë. 3 km nga mbërritja, Moser donte të më mësonte “ndryshimin amerikan”. Një teknikë “katapultë” e përdorur shpesh në rrugën e duhur.

“Jo për mua” (pavarësisht se ishte amerikan?) Është një nënvlerësim. Kam marrë një fluturim, por një fluturim që mendoja të thyeja bërrylin tim të djathtë. Unë nuk e mësova, por nuk qava dhe me biçikletën time, u gjakosa”.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.