Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Pasuria e kryeparlamentarit/ Fitimi marramendës, vajza e Ruçit 234 milionë lekë në vit si notere

Ndonëse me një eksperiencë të gjatë në punë, të ardhurat më të mëdha në familjen  e Kryetarit të Kuvendit i kanë dy fëmijët e tij, vajza dhe djali.

Nga dokumentet e siguruara nga tirananews.al në ILDKP rezulton se Ruçi ka marrë gjatë vitit që lamë pas  2.6 mln lekë nga paga e Kuvendit dhe nga pensioni i bashkëshortes së tij 132 mijë lekë.

Ndërkaq, vajza e kryeparlamentarit duket se ka pasur një vit të suksesshëm në 2018-n duke shtuar në depozitën e saj  922 mijë lekë . Vajza e tij është marrë edhe me obligacione ku nga shitja ka tërhequr  5.7 mln lek.

Të ardhurat e vajzës së Ruçit, Ridvana Ruçi nga noteria për vitin që lamë pas janë  23.4 mln lekë të reja ose 234 mln lekë të vjetra.

Ndërsa djali ka shtuar 23 mijë euro në bankë të përfituar nga qiraja për vitin 2018, ndërsa ka likujduar një detyrim prej 32 mijë eurosh.

Nga vetdklarimi rezulton se të ardhurat e tij nga puna në Albkotnroll kanë qenë 1.8 mln lekë të rinj  dhe të ardhurat nga kontrata të qirasë kanë qenë  23 300 euro dhe nga një qera tjetër në vlerën 1.2 mln lekë./Tirananews.al

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore