Aksident i tmerrshëm – “fluturon” Audi Q7 dhe ndahet më dysh (FOTO & VIDEO)

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në Rusi, ku një automjet luksoz tip “Audi Q7” është ndarë në dy pjesë si me thikë.

Detajet se çfarë ndodhi saktësisht janë të kufizuara, por disa burime thonë se SUV humbi kontrollin para se të përplasjes me një shtyllë të një karburanti anësh rrugës.

Kur njerëzit pranë skenës iu afruan vendit të aksidentit dhe nisën të realizonin disa foto, shoferi nuk u pa asgjëkundi.

Besohet se ai ose ajo iku nga skena e aksidentit para se të vinin autoritetet lokale.

Audi Q7 nuk janë automjete jo të sigurta, pasi kanë disa nga vlerësimet më të larta të sigurisë së rrëzimit. Duke gjykuar nga mënyra se si sedilioni me shtatë vende u nda në gjysmë me të dy skajet e makinës që haseshin në drejtim të kundërt, është e sigurt të thuhet se shpejtësia ka të ngjarë të jetë shkaktare e aksidentit.

Q7 u nda në shtyllën B vetëm pas sediljeve të pasagjerëve të përparme dhe ndikimi ishte aq i madh, sa që nxori një nga vendet e pasme të pasagjerëve, e cila normalisht është një ndarje 35/30/35.

Imazhet e makinës së ndarë përgjysmë bënë xhiron e rrjetit pas publikimit të tyre në disa media ruse.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.