Ç’lojë po luhet me Kosovën? Meta flet me kode: Njëri pason, tjetri e zhyt!

Presidenti Meta ka folur prerë sot teksa ka prekur temën e kufijve në Ballkan, duke kritikuar idetë e hedhur për korrigjim kufijsh, pasi tha se nuk mund të ri-vizatohen lehtë ato.

“Kam dëgjuar shpesh që thonë, ore pse të mos bashkohen të gjithë shqiptarët? Po pse të mos bashkohen të gjithë serbët, kroatët, boshnjakët dhe këto delirime gjoja patriotike më shumë se folkorizëm janë një diabolizëm i gjallë. Janë përpjekje e politikanëve autoritarët për t’u shmangur nga llogaridhëniet e brendshme, për të provuar tema që s’postojnë vëmendjen e opinionit. Është si në volejboll, Moza Ibrahimi me Ela Tasen, një pason, tjetri zhyt”, tha ai me një mesazh të koduar që bie si këmbanë alarmi në zyrën e Edi Ramës dhe Hashim Thaccit.©Copyright Gazeta SHQIP
LEXO MË TEJ:

Comments are closed.