Shokuese, arbitri humbet jetën gjatë ndeshjes në stadiumin “pa ajër” (Video)

Në futboll ka patur shumë raste kur një futbollist ka humbur jetën në fushën e lojës por që një tragjedi e ngjashme të përsëritej me një gjyqtar kjo nuk ishte dëgjuar më parë.

Një ngjarje e rëndë që ka tronditur botën e futbollit ka ndodhur në Bolivi me arbitrin Victor Hugo Hurtado që humbi ndjenjat në minutën e 47-të të sfidës së kampionatit bolivian mes Alaways Ready dhe Oriente Petrolero.

31-vjeçari u dërgua me urgjencë në spital, ndërkohë mediat vendase raportojnë se sapo mbërriti në spital, pësoi një tjetër atak në zemër, duke humbur kështu jetën. Dyshohet se një nga shkaqet e vdekjes së arbitrit Hurtado ishte sasia e pakët e ajrit.Ndeshja u luajt në stadiumin “Muncipal” në El Alto, i cili ndodhet rreth 3900 metra mbi nivelin e detit.


Comments are closed.