VIDEO/ Islanda trondit Izraelin, nxjerr flamurin e Palestinës në Eurosong

Një incident është shënuar gjatë dhënies së pikëve në Eurosong, duke e zemëruar Izraelin. Këngëtari që përfaqësonte Islandën dhe shoqëruesit e tij kanë nxjerrë flamurin palestinez, duke e treguar me krenari para kameras.

Edhe pse incidenti nuk u prit mirë nga vendi organizator, nga salla pati brohoritje.Konflitik Izrael-Pelestinë njihet ndërkombëtarisht. Qeveria e Izraelit mban Rripin e Gazës të bllokuar dhe Jordanin Perëndimor të pushtuar, Lartësitë Golan të aneksuara.

Gazeta SHQIP


©Copyright Gazeta SHQIPComments are closed.