Parisi në lot! Pas “Notre Dame” një tjetër simbol i kryeqytetit në flakë (Foto)

Media britanike “DailyStar” prej pak minutash ka raportuar për një zjarr të rënë në Disneyland në Paris.

Flakë dhe re tymi janë parë të dalin nga “Cafe Rainforest”, pjesë e parkut të Disneyland, që është një prej atraksioneve më të vizituara në Paris.

Mësohet se zona është evakuuar me shpejtësi dhe zjarrfikësit kanë nisur shuarjen e flakëve, por zjarri padyshim I ka trembur të gjithë, sidomos pas asaj që ndodhi me “Notre Dame”, teksa katedralja historike u shkrumbua e gjitha.Comments are closed.