‘Mimoza Llastica’ i futet politikës, ja bashkia ku garon

Ajo është një personazh shumë i dashur për publikun. Të gjithë e njohin si “Mimoza Llastica” për shkak të rolit në filmin e famshëm, por në të vërtetë quhet Zhaklina Dhimojani.

Tashmë ajo i ka hyrë një tjetër rruge, sa të vështirë dhe të bukur, politikës.Sipas oranews, Zhaklina ka pranuar të garojë në zgjedhjet e 30 Qershorit si kandidate në listën e Partisë Socialiste për Këshillin Bashkiak të Himarës, ndërsa renditet e gjashta.

 


©Copyright Gazeta SHQIPComments are closed.