Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Foto me ngjyra të papublikuara nga Lufta e Dytë Botërore!

Nga mbajtja e një kukulle nga një fëmijë, tek ecja nëpër rrënojat e një grupi zotërinjsh që konsultohen me libra në një bibliotekë të shkatërruar dhe të zbuluar: ata janë subjekt i një serie fotografish me ngjyra të marra në Britaninë e Madhe gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Foto, të trajtuara me teknikën fotochromic nga një elektricist i Uellsit, me emrin Royston Leonard, që datojnë që nga viti 1940, vit në të cilin Londra përjetoi fuqinë shkatërruese të bombardimeve gjermane.

Nga pamjet shfaqet forca dhe vullneti për të mos iu dorëzuar britanikëve: një foto, tregon për shembull, grupe dhe familje të buzëqeshura pavarësisht se janë grumbulluar në një tunel nëntokësor të Londrës gjatë natës së Krishtlindjeve.

[gallery ids="760690,760691,760692,760693,760694,760695,760696,760697,760698,760699,760700,760701,760702,760703,760704,760705,760706,760707,760708,760709,760710,760711,760712,760713"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore