Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Filmojnë veten para përplasjes tragjike në autostradë (Video)

"Do të shkojmë në Rovigo, djema, jemi vetëm 200, le të shohim se sa larg po shkojmë". Këto janë fjalët që dëgjohen në një video të përbashkët të publikuar në ?Facebook? nga një prej të rinjve në Reggio Emilia, të cilët humbën jetën natën e djeshme në autostradën A1 midis Modenës së Veriut dhe asaj të Jugut, rreth orës një. Të dy filmojnë ndërsa janë në autostradë, ndërsa ktheheshin nga një festë tekno. "Kjo BMË është një përbindësh, ne jemi në 220 kilometra në orë", thanë ata.

"Të ndalemi në një autogrill? Jo -, dëgjohet ende. - Droga dhe pjesa tjetër po na presin". Makina që mbante dy viktimat, 39-vjeçari Luigi Visconti dhe 36-vjeçari Fausto Dal Moro, përplasen më pas me pjesën e trafikndarëses.

Dinamika e aksidentit ende po shqyrtohet nga policia. Sipas hipotezës më të besueshme, dy miqtë, pas rrëzimit dhe në krahun e korsisë së shpejtësisë, arritën të dilnin nga makina. Por menjëherë më pas, ata do të përplasen për vdekje nga një makinë tjetër që kalonte në A1. Dy trupat janë gjetur disa metra larg nga makina e tyre.

Kalimtarët e rastësishëm ndërhynë menjëherë, por pa mundur t?i shpëtojnë. Aksidenti solli një trafik të madh, i cili u zhbllokua vetëm në orët e para të mëngjesiut të sotëm.

https://www.facebook.com/fausto.dalmoro.83fauser/videos/327186941554733/

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore