Pas videoskandalit që tronditi Austrinë, Kurz çon vendin në zgjedhje të parakohshme

Pas publikimit të videoskandalit që tronditi politikën në Austri, kancelari austriak Sebastian Kurz ka bërë thirrje për zgjedhje të parakohëshme. Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën, pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche Zeitung”, publikuan pamje filmike ku ai shfaqej tek i ofronte kontrata shtetërore një investoreje të dyshuar ruse, … Vazhdoni me leximin e Pas videoskandalit që tronditi Austrinë, Kurz çon vendin në zgjedhje të parakohshme