Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

SHBA i refuzoi vizën? Luan Rama zbulon bisedën: Ja çfarë më tha Petrit Vasili

Zëvendëskryetari i LSI, Luan Rama i ftuar në studion e lajmeve të “RTV Ora” ka komentuar lajmin se Petrit Vasilit i është refuzuar viza nga ambasada amerikane. Rama thotë se nga komunikimi që ka pasur me Vasilin, ai i ka thënë se nuk ka aplikuar për vizë.

“Përpara sesa të vija këtu kam komunikuar me Vasilin dhe nga ai më është thënë se nuk ka aplikuar për vizë. Prej ceremonisë së inaugurimit të Presidentit Trump dhe deri sot zoti Vasili ka qenë 3 herë në SHBA me vizë zyrtare. Vizat zyrtare kanë një kondicion ligjor të parashikuar nga legjislacioni amerikan, që kanë kohë të limituar.

Kjo është një çështje e verifikueshme. Duhet parë që është aplikuar për vizië apo jo. Zoti Vasili më tha se nuk ka aplikuar për vizë sepse nuk ka pasur ndonjë ftesë ose nuk ka pasur ndonjë arsye që ai të shkojë në SHBA.

Jashtë të gjithë zhurmës që po bëhet kjo është lehtësisht e verifikueshëm duke iu drejtuar ambasadës së SHBA”, deklaroi ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore