Pakt i ri sonte në mesnatë mes Ramës dhe Bashës?

Sonte është dy-vjetori i marrëveshjes politike Rama-Basha, po sa gjasa ka që të kemi një pakt të ri?

Ervin Salianji thotë se është një “ëndërr në bunker e Ramës”, ndërsa filozofi Arian Curi i beson konspiracioneve dhe marrëveshjeve të fshehta.Arian Çani: Sa gjasa ka që të jetë i vërtetë skenari se mund të ketë një pakt të ri sot në mesnatë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. Fiks si dy vjet më parë, në 2017-ën u bë marrëveshja.

Ervin Salianji: Ëndërr në bunker e Ramës…

Arjan Curi: Unë i besoj konspiracioneve edhe të marrëveshjeve të fshehta.

Arian Çani: Pa dalë në publik fare.

Arjan Curi: Po, po patjetër. PD i besoi edhe të parës, por kjo nuk e përjashton faktin që mund të ketë edhe marrëveshje të tjera në këtë datë goxha simbolike.

Comments are closed.