Refuzim i vizës nga SHBA?! Kryemadhi: S’e vë dorën në zjarr për Ilirin e fëmijët e mi, jo më për Vasilin!

Në SHBA shkoi për të marrë mbështetje për aksionin opozitar që ka nisur në Tiranë së bashku me Lulzim Bashën, por Zëri i Amerikës e shtangu kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi në intervistën e pasdites së sotme.

“Petrit Vasilit i është refuzuar viza sipas burimeve tona. Çfarë mendimi keni?”, ishte pyetja e gazetares në Uashington që la thuajse pa fjalë Kryemadhin.

Në tentativën për të gjetur një përgjigje, kryetarja e LSI theksoi se ajo nuk e vë dorën në zjarr”, madje këtë nuk do e bënte as për Presidentin Ilir Meta dhe fëmijët e saj.

“Jo nuk besoj që i është refuzuar viza zotit Vasili. Nëse ka një njeri më pa probleme është Vasili, por nuk e vë dorën  në zjarr, as për fëmijët e mi as për bashkëshortin tim. Por në çdo rast, çdo ndarje informacioni në raste të tilla me Ambasadën Amerikane dhe me LSI do të jemi të gatshëm. Por mos harrojmë se Vasili ka qenë një ndër bashkëpunëtorët më të ngushtë të Lu  për Reformën në Drejtësi”, tha Kryemadhi.

Por gazetarja Menada Zaimi insistoi se sipas burimeve të VOA, nënkryetarit të LSI, Petrit Vasilit i është refuzuar viza në SHBA.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.