I vetmi që shpëtoi nga shpërthimi i minave në Letoni, me paterica rreshteri përkulet të puthë arkivolin e Tanushit (FOTO)

Një moment prekës ka qenë ardhja e rreshter Julian Xhevat Kapaj, i cili është i vetmi ushtarak që i  shpëtoi shpërthimit të minës në Letoni. Mina që shpërtheu i mori jetën nëntetares Zarife Hasanajt dhe majorit Klodian Tanushin. Ndërsa rreshteri Julian Kapaj mbeti i plagosur.

Kapaj fatmirësisht ka shpëtuar dhe ka arritur të marrë pjesë në ceremoninë e homazheve të kolegut të tij të ndjerë Klodian Tanushi, edhe pse me paterica.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.