Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

E trishtë! Shqiptarët në radhë për të emigruar, ja ç’po ndodh te ambasada e Gjermanisë (FOTO)

E trishtë! Vetëm kështu mund t’i komentojmë këto foto, që objektivi i LSA ke realizuar sot (në një ditë të zakonshme dhe me reshje shiu) pranë ambasadës së Gjermanisë në Tiranë.

Aty shihen dhjetëra të rinj në radhë, por edhe mosha më të thyera bashkë me ta, për të pritur “mundësinë e artë”, atë të largimit nga Shqipëria.

Të gjithë janë me dosjet e aplikimit për punë në Gjermani gati, dikush për intervistën e fundit e dikush tjetër për të tërhequr vizën që i siguron një të ardhme larg atdheut, por të denjë dhe jo me vuajtje siç ndodh zakonisht këtu.

Këto imazhe të kthejnë në kujtesë radhët e gjata në ambasada, kur shqiptarët prisnin për të marrë vizën për të udhëtuar jashtë.

[gallery ids="758541,758536,758538,758533,758534,758535,758539,758540,758537"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore