Dy shqiptarë të rënë në Letoni, flamuri kuqezi në gjysmështizë në bazën e NATO-s (Foto)

Dje në mbrëmje u nda nga jeta major Klodian Tanushi, pas shpërthimit të minave në Letoni. Në nderim të tij, në bazën e NATO-s “Camp Arena” në Herat të Afganistanit është ulur flamuri në gjysmështizë.

Kontigjenti i V-të Paqeruajtes ka nderuar sipas protokolleve ushtarake veprën sublime të dëshmoreve në rënë në Letoni.

Dita e premte u shpall ditë zi kombëtare, pasi iu dha lamtumira nëtetares Zarife Hasanaj. Major Klodian Tanushi la pas tre fëmijë dhe bashkëshorten e tij, ndërsa mesazhe ngushëllimi janë përcjelle edhe nga figurat kryesore në politikën shqiptare.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.