“Oligarkët e sindikatave” – Mbi 2 miliardë euro prona në duart e sindikatave – Top Story

Top Story solli në këtë dokumetar problemet që sot ka sindikalizmi në Shqipëri. Në fokusin e këtij dokumentari janë pronat e sindikatave, lidhja e tyre me politikën, dhe mungesa e vëmendjes së tyre për punëtorët.

Top Story rëndësi të madhe i dha asaj që mund të jetë “thembra e Akilit”, në të gjithë çështjen e sindikatave. Pronat që sindikatat kanë marrë në zotërim dhe milionat lekë që fitojnë prej tyre.

Në total janë 125 prona shtetërore, hotele, vila, shtëpi pushimi, resorte që kanë një vlerë prej 2 miliardë euro.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.