Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Top Story

“Oligarkët e sindikatave” - Mbi 2 miliardë euro prona në duart e sindikatave - Top Story

“Oligarkët e sindikatave” - Mbi 2 miliardë euro prona

Top Story solli në këtë dokumetar problemet që sot ka sindikalizmi në Shqipëri. Në fokusin e këtij dokumentari janë pronat e sindikatave, lidhja e tyre me politikën, dhe mungesa e vëmendjes së tyre për punëtorët.

Top Story rëndësi të madhe i dha asaj që mund të jetë "thembra e Akilit", në të gjithë çështjen e sindikatave. Pronat që sindikatat kanë marrë në zotërim dhe milionat lekë që fitojnë prej tyre.

Në total janë 125 prona shtetërore, hotele, vila, shtëpi pushimi, resorte që kanë një vlerë prej 2 miliardë euro.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore