“Rreziku nga ushqimi” – Një investigim i Top Story për produktet kancerogjene dhe me hormone

Top Story solli një panoramë të zgjeruar të tre shtyllave kryesore ku bazohet shporta e ushqimeve të familjes, mishi, bulmeti dhe perimet, siguria dhe rreziku që vjen prej tyre.

Përmes intervistave, eksperimenteve, analizave por dhe fakteve të xhiruara në terren, Top Story sjell masakrën që iu bëhet këtyre produkteve dhe që konsumatorët i blejnë çdo ditë.

Mishi, qumështi, gjalpi, kosi, misri, drithërat, perimet, uji janë disa nga produktet që Top Story zgjodhi për të nxjerr rezultatet e sigurisë së tyre.

Përmes eksperimentit të bërë nga Top Story, domatet skuqen për dy ditë me hormonin e dëmshëm “Ethomex”, apo se si pluhuri i tullës dhe i allçisë përdoren si ngjyrues dhe forcues të disa produkteve ushqimore.

Gjithashtu Top Story solli dhe se si laboratori ISUV, bën analiza pa qenë i akredituar.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.