Historia e 14-vjeçarit që u largua me skaf drejt Italisë

Luan Hallulli jeton me bashkëshorten dhe tre fëmijët në Abruzzo, në Pratola Peligna.

Ai është president i Shoqatës Italo-Shqiptare si dhe drejton një kompani ndërtimi.

Ardhja në Itali, në vendin e shpresës ishte ëndrra e tij.

Në korrik 1992, në moshën 14 vjeçare ai udhëtoi drejt Italisë me një skaf në mënyrë ilegale, dhe arriti të shkonte në Bari.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.