Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Veliaj zbulon skandalin: Në kampusin e Universitetit Bujqësor ka motel me orë!

Kryetari i Bashkisës së Tiranës Erion Veliaj gjatë vizitës me kryeministrin Edi Rama në konviktet e Qytetit Studenti, e ka përqendruar fjalën e tij te rektori i UBT-së, Bahri Musabelliu, i cili është një nga kundërshtarët e ndërtimit të shkollës “Nënë Tereza” në ish-fidanishten e Bujqësorit.

Veliaj u tha studentëve se në kampusin e UBT-së ekziston një motel, dhe teksa po e shpjegonte këtë situatë ai u drejtua vajzave që kishte përballë: “Po motel me orë, ju jeni goca dhe e kuptoni shumë mirë se çfarë do të thotë”.

“Edhe në dabatin që kam patur me rektorin i kam thënë që duhet të jetë konsistent, pasi aty dikur është ndërtuar një motel, po motel me orë dhe jeni goca dhe e kuptoni se ça po them, motel me orë brenda në kampus. Po të isha unë prind që të kisha gocën aty nuk mund të lejoja që fëmija im të shkonte në një shkollë ku ka motel afër, do e kapja për fyti atë që drejton këtë universitet”, tha kryebashkiaku i Tiranës.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore