“Paratë ruse”, Pj.2 – Flet ekskluzivisht ish agjenti i FBI-së, Mark Rossini – Top Story

Top Story vijon me pjesën e dytë të dokumentarit “Paratë Ruse”, ku interviston ekskluzivisht ish agjentin e famshëm të FBI-së, Mark Rossini. Ky i fundit flet për ndërhyrjen ruse në Shqipëri, marrëdhëniet me politikanët shqiptarë dhe përse e quan Sali Berishën, “kukull” të Vladimir Putin.

Pjesë e intervistave ishte edhe ish ambasadori amerikan Arvizu i cili flet për qëllimet e Rusisë në Shqipëri. Intervistat ekskluzive të sjella nga Top Story, shtrihen në Madrid, Podgoricë, Beograd dhe Washington.

Në këtë dokumentar flitet gjithashtu se ku është përqendruar në vendin tonë ekonomia ruse.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.