Protesta/ Përplasje me policinë dhe thirrje anti-qeverisë: Rama ik! (Foto)

Opozita ka nisur protestën e saj të radhës, përmes së cilës kërkon largimin e qeverisë Rama, ndërkohë që Kuvendi sot mban seancë plenare.

Protestuesit nuk i kanë ndalur thirrjet kundër kryeministrit Edi Rama, duke kërkuar largimin e tij.

Deri më tani janë organizuar shtatë protesta nga opozita, ndër të cilat dy janë zhvilluar përpara Kryeministrisë, ndërkohë që pesë të tjera përpara Kuvendit.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.