“Një ditë në miting” – Rrugëtimi i një polici, një pensioniste dhe një kryefamiljari – Top Story

Një polic, një pensioniste dhe një kryefamiljar…. Ata marrin pjesë në protestën e 16 marsit, e zhvilluar nga Opozita përpara kryeministrisë.

Top Story gjatë gjithë protestës u bë syri i tyre, se çfarë ndodh me ta, në një ditë proteste. Top Story është shoqëruesi i këtyre 3 personazhve e që në momentin kur ata dalin nga shtëpia dhe nisen për në protest. Adrian Domi efektiv policie në detyrë tregon dhe rrëfen për Top Story se ditët e protestave nuk janë ditë të zakonshme pune. E njëjta gjë është dhe me dy protestuesit, të cilët pretendojnë dhe kërkojnë të drejtat e tyre.

Perzonazhet rrëfejnë për Top Story zellin e pjesmarrjes së tyre në protestë dhe arsyet se përse ata vendosin për të protestuar. Kamera e Top Story gjithashtu sjell planin e masave të policisë, pak minuta para protestës.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.