Pamje të rënda/ Momenti kur agresori vret besimtarët në xhami (VIDEO)

Mediat ndërkombëtare kanë publikuar të tjera detaje rreth sulmit terrorist të ndodhur në dy xhami në Zelandën e Re. Agresori, i identifikuar si Brenton Tarrant ka filmuar veten dhe e ka transmetuar live në Facebook aktin e tij kriminal.

https://twitter.com/Pasha_Lurk/status/1106449731566424064

Një nga disa video që po qarkullojnë në rrjetet sociale tregon 28-vjeçarin që qëllon pa mëshirë mbi besimtarët që po falnin namazin.

Deri më tani nga sulmi kanë mbetur të vdekur 49 persona, ndërsa mbi 40 të tjerë janë të plagosur.

https://youtu.be/8MBR4iTWtmcComments are closed.