Instagram/ Cilët janë yjet më të pasur dhe me ndjekësit më të shumtë

Futbollistët dhe yjet e uebit janë padronët. Italia gjithashtu ka bartësit e standardeve

Me rrjetet sociale ju mund të fitoni shumë mirë. Shumë yje ndërkombëtarë që monitorojnë platformat e ndryshme çdo ditë janë plotësisht të vetëdijshëm për këtë, me qëllim që të rrisin numrin e ndjekësve të tyre gjithnjë e më shumë.

Një aktivitet që sot është kthyer në një punë të vërtetë. Instagram është vendi që aktualisht mund ta bëni më së miri këtë. Në të vërtetë, një nga kufijtë e rinj të punës “digjitale” duhet të jetë një ndjekës. Instagrameri është pikërisht ai që është në gjendje të ndikojë në ata që e ndjekin, jo vetëm për famën e tij, por edhe për “besueshmërinë” e tij. Por kush është ai që arrin më mirë në mision? Bazuar në të dhënat e lëshuara nga Hopper HQ (një faqe e specializuar në analizën e të dhënave në rrjetet sociale) ka bërë renditjen e më të pasurve dhe më të ndjekurve në Instagram, si në botë dhe në Itali.

  1. Kendall Jenner – 92 milionë ndjekës, 500 mijë dollarë për një postim


Lindur në vitin 1995, ajo është një top modele amerikane, e njohur sidomos falë reality shoë “Në hapin e Kardashianëve” – përqendruar në jetën e familjes së saj – dhe karrierën e saj të modelimit. Megjithatë, Jenner nuk do të jetë e vetmja në renditje, sepse edhe motra e saj më e vogël Kylie është e pranishme.

  1. Lionel Messi – 95 milionë ndjekës, 500 mijë dollarë për një postim

I lindur në vitin 1987, futbollisti argjentinas, ikona e Barcelonës (409 gola me ekipin spanjoll dhe 5 herë fitues i Topit të Artë). “Pulse” jo vetëm fiton përmes futbollit, por gjithashtu di se si të përdorë mirë rrjetet sociale.

  1. Neymar – 101 milionë ndjekës, 600 mijë dollarë për një postim

I lindur në vitin 1992, futbollisti brazilian, ish-shoku i ekipit të Messit në Barcelonë, tani në Paris Saint-Germain. Liga e Kampioneve është zbehur për të: ai “ngushëllon” veten me një bazë të shkëlqyer fitimi në Instagram.

  1. Justin Bieber – 100 milionë ndjekës, 630 mijë dollarë për një postim

I lindur në vitin 1994, aktor kanadez dhe këngëtar. Një idhull i vërtetë i një brezi, tani i lumtur i martuar me topmodelen Hailey Baldëin, ai gjithashtu fluturon në rrjetin social: shifra e trefishtë për numrin e pasuesve.

  1. Dwayne Johnson – 109 milionë ndjekës, 650 mijë dollarë për një postim

Lindur në 1972, ish-mundës dhe aktor amerikan, i njohur me pseudonimin ‘The Rock’. Është karakteri i vetëm mbi 40 vjeç. Johnson, megjithatë, arrin të përfaqësojë veten edhe në botën sociale falë famës së fituar përmes karrierës së tij të vështirë dhe dhjetëra filmave të suksesshëm.

  1. Beyonce Knowles – 115 milionë ndjekës, 700 mijë dollarë për një postim

I lindur në vitin 1981, këngëtare dhe aktore amerikane. Beyoncé është gjithashtu shumë e fortë në Instagram dhe me një bazë të shkëlqyeshme të ndjekësve (115 milionë) është në gjendje të “rrumbullakosë” mirë: 700 mijë dollarë për çdo postim.

  1. Kim Kardashian – 113 milionë ndjekës, 720 mijë dollarë për një post

Lindur në vitin 1980, modele dhe personazh televiziv, një popullaritet në rritje falë realitetit dhe një prezence masive në mediat sociale: midis pozicioneve provokuese dhe backstage, Kim gjithashtu “fluturon” në Instagram.

  1. Cristiano Ronaldo – 133 milionë ndjekës, 750 mijë dollarë për një postim

I lindur në vitin 1985, futbollisti portugez, CR7 fiton duelin me Messin edhe në mediat sociale. Ai tërheq Juventusin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve dhe gjithashtu dominon në Instagram: ai është lojtari më i mirë si për ndjekësit e tij dhe për kompensimin e tij për çdo postim të botuar.

  1. Selena Gomez – 138 milionë ndjekës, 800 mijë dollarë për një postim

I lindur në vitin 1992, këngëtarja dhe aktorja amerikane, Selena është gjithashtu një ikonë gjeneruese, e cila u rrit me serialin televiziv Disney. Performanca më e mirë për numrin e pasuesve, por mbi tarifën për çdo postim të botuar ka dikush që bën më mirë se ajo …

  1. Kylie Jenner – 110 milion ndjekës, 1 milion dollarë për një postim

Këtu është mbretëresha e ndjekësve. E lindur në vitin 1997, modelja amerikane, e njohur edhe për reality shoë “Në hapin e Kardashianëve”. Nëse Motra Kendall duhet të “vendosë” për 500 mijë dollarë, Kylie bën shumë më mirë duke dyfishuar tarifën për çdo postim të botuar: sponsorët konkurrojnë për të dhe Instagram është me të vërtetë një punë fitimprurëse për të.

Gazeta Shqip

©Copyright Gazeta SHQIP
LEXO MË TEJ:

Comments are closed.